choroby psychiczne u dzieci rodzaje

Różnica między autyzmem i zespołem Aspergera

Jaka jest różnica między autyzmem i zespołem Aspergera? Co oni mają ze sobą wspólnego? To pytanie, które dotyczy wielu ludzi.

Zespół i autyzm Aspergera są zarówno w spektrum autyzmu zaburzenie, które obejmuje również zaburzenie Retta, dzieciństwo dezintegracyjne zaburzenie Pervasive rozwojowa Zaburzenia nie określone inaczej, etc. Wszystkie te typy zaburzeń autyzmu obecny przynajmniej niektóre z tych objawów: Echolalia (powtarzając słowa powiedział przez innych), zaburzenia zachowań społecznych, ograniczony zakres zainteresowania, słabej koordynacji ruchowej i zachowania własnej stymulujące.

Zespół Aspergera jest łagodną formą autyzmu. Ludzie cierpią Aspergera nie mają opóźnień komunikacyjnych, jak ludzie z innych form autyzmu mają one funkcjonować stosunkowo dobrze pod względem inteligencji i funkcji społecznych i często udaje się iść do szkoły, absolwent uczelni i samodzielnego życia. Zespół Aspergera jest to specyficzny rodzaj „autyzm wysokofunkcjonujący” (HFA), który charakteryzuje się słabymi umiejętnościami społecznymi, zaawansowaną i zbyt formalnego języka oraz rozległą, wszechobecnej zainteresowania konkretnym tematem. Mówi się, że geniusze i ludzie z udziałem samych cechach Aspergera, ponieważ oba mają wąskie interesy i są bardziej skoncentrowane i trwałe, co robią, niż normalnych ludzi. Wiele geniusze wykazało cechy Aspergera, na przykład, Isaac Newton, Albert Einstein, George Orwell i Herbert George Wells. Jest on powszechnie powiedział, że prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush, cierpiał na syndrom Aspergera też.

Zarówno Aspergera i autyzmem są podgrupy większej kategorii diagnostycznej zwanej Zaburzenia spektrum autyzmu (ASD), ludzie mogą mieć wpływ na zaburzenia w bardzo różny sposób tworzą inni.

Artykuł napisany przez: