choroby psychiczne to cena wysokiej inteligencji

choroby psychiczne to cena wysokiej inteligencji

W wielu przypadkach, chyba że znasz ich osobiście, może nie być w stanie powiedzieć, że mają autyzm.

Więc czym jest życie, jak na autystycznego nastolatka? To jest trudne pytanie. Ponownie, to zależy w dużej mierze od stopnia autyzmu występującego w nastolatka. Wysokie funkcjonujące z autyzmem młodzieży uczęszczać i wyróżnienia klas biorą udział w zajęciach szkolnych, a mimo pewnych trudności społecznych, są często trudne do odróżnienia od innych dzieci ich wieku. Z drugiej strony, poważnie autyzmem nastolatki mają znacznie trudniejszy czas. Wiele wymaga specjalnego wykształcenia i indywidualną opiekę. Zdecydowana większość nastolatków poważnie autyzmem są w stanie zadbać o siebie i polegać na innych, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.

Ponieważ autyzm powoduje problem w komunikacji, większość nastolatków z autyzmem nie uczą się, jak zachowywać się zgodnie z normami socjologicznych poprzez doświadczenie. Muszą nauczyć się właściwego sposobu zachowania. Niezdolność aby pasowały do ??odpowiednich sytuacjach społecznych może być traumatyczne i prowadzi do tendencji do wycofania się z pewnej sytuacji, czy jest to związane grać, szkole lub pracy, i po prostu zostawić sytuację. Może to spowodować trudne do podniesienia autystycznego nastolatka, zwłaszcza jeśli wykazują one poważne objawy.

Istnieje mnóstwo zasobów w sieci oraz w bibliotekach, które może dostarczyć więcej informacji na temat autyzmu i młodzieńczych lat. Jeśli masz autystycznego nastolatka mieszkają w domu, wiesz co to wyzwanie, aby uporać się z ogromnymi problemami w komunikacji. Często może się wydawać jak własne dziecko nie chce być blisko ciebie, ale trzeba zdać sobie sprawę, że jest to wynikiem ich autyzmem zamiast refleksji na Ciebie jako rodzica.

Oczywiście, mając na autyzm jako nastolatek może być bardzo trudne.
Artykuł napisany przez: